2013 Schulich Leader Nominees

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Nominated by:
Bonnie MacKenzie
ABBOTSFORD COLLEGIATE
ABBOTSFORD, British Columbia
Nominated by:
Jennifer Adams
Dartmouth High School
Dartmouth, Nova Scotia
Nominated by:
Kelly Wilton-Duffy
Saunders Secondary School
London, Ontario
Nominated by:
Thom Corner
Silverthorn
Toronto, Ontario
Nominated by:
Ed Kucy
St. Mary's Catholic School
Vegreville, Alberta
Nominated by:
Tracey Granville
MACLACHLAN COLLEGE
OAKVILLE, Ontario
Nominated by:
Michelle McMillan
Carberry Collegiate
Carberry, Manitoba
Nominated by:
Maria McLellan
Abbey Park High School
Oakville, Ontario
Nominated by:
Tania Pittiglio
MAPLE HIGH SCHOOL
MAPLE, Ontario
Nominated by:
Lily Pong
LINCOLN M. ALEXANDER SECONDARY SCHOOL
MISSISSAUGA, Ontario
Nominated by:
Annie Proulx
John Abbott College
Sainte-Anne-de-Bellevue, Quebec
Université de Montréal
Nominated by:
Chantal Gingras
Collège de Bois-de-Boulogne
Montréal, Quebec
Nominated by:
Linda Doig
CENTRAL HURON SECONDARY SCHOOL
CLINTON, Ontario
Nominated by:
Chris Colclough
W.L.Seaton
Vernon, British Columbia
Nominated by:
Michelle Dwyer
Harriot Curtis Collegiate
St. Anthony, Newfoundland
Nominated by:
Donna MacGillis
Vankleek Hill Collegiate Institute
Vankleek Hill, Ontario
Nominated by:
Kevin Titus
WHISTLER SECONDARY COMMUNITY SCHOOL
WHISTLER, British Columbia
Nominated by:
MARIA MORABITO
BURNABY CENTRAL SECONDARY
BURNABY, British Columbia
Nominated by:
Andrew Riddick
Grey Highlands Secondary School
Flesherton, Ontario
Nominated by:
Suzanne Strom
Chatelech
Sechelt, British Columbia
Nominated by:
Jeff Hemstreet
BELL HIGH SCHOOL
NEPEAN, Ontario
Nominated by:
Margie Arnold
SEYCOVE COMMUNITY SECONDARY SCHOOL
NORTH VANCOUVER, British Columbia
Nominated by:
Cynthia Cunningham
RIVERVIEW HIGH SCHOOL
COXHEATH, Nova Scotia
Nominated by:
Shirley Sue
Harbord Collegiate Institute
Toronto, Ontario
Nominated by:
Alex Watson
NORTH DELTA SECONDARY SCHOOL
DELTA, British Columbia
Nominated by:
Alana Orchard
Queen Elizabeth High School
Calgary, Alberta
Nominated by:
Lindsay Agnew
Gilbert Plains Collegiate
Gilbert Plains, Manitoba
Nominated by:
Ottavio Ariganello
DANTE ALIGHIERE ACADEMY SCHOOL
NORTH YORK, Ontario
Nominated by:
Sandra Curran
Rutland Senior
Kelowna, British Columbia
Nominated by:
Faith Mackay
College Heights Secondary School
Prince George, British Columbia
Nominated by:
Todd Sintic
Lasalle Secondary School
Sudbury, Ontario
Nominated by:
Kelly Gould
GARIBALDI SECONDARY SCHOOL
MAPLE RIDGE, British Columbia
Nominated by:
Michelle Cholette
Our Lady of Mount Carmel Secondary School
Mississauga, Ontario
Nominated by:
Katherine L'Abbe
MAPLE RIDGE CHRISTIAN SCHOOL
MAPLE RIDGE, British Columbia
Nominated by:
Marthe Piette
COLLEGE CATHOLIQUE SAMUEL GENEST
OTTAWA, Ontario
Nominated by:
Cynthia Smith
Harbour View High School
Saint John, New Brunswick
Nominated by:
Sean Oliver
Langley Fine Arts School
Fort Langley, British Columbia
Nominated by:
Rob Lee
Wallaceburg District Secondary School
Wallaceburg, Ontario
Nominated by:
Dave Weichel
Parry Sound High School
Parry Sound, Ontario
Nominated by:
Rachel Nakashoji
Colonel By
Gloucester, Ontario
Nominated by:
Mark Centazzo
EDWIN PARR COMPOSITE COMMUNITY SCHOOL
ATHABASCA, Alberta
Nominated by:
Penni Gunby
Louise Arbour Secondary School
Brampton, Ontario